Nasz zespół

O nas

Koło Naukowe Inżynierów Środowiska powstało w 2007r. z pomysłu założycieli (Łukasz Amanowicz i Marek Chilewski), którzy czując potrzebę równoległego zdobywania wiedzy teoretycznej i praktycznego doświadczenia w spotkaniu z branżą sanitarną, ściśle związana z kierunkiem studiów, postanowili organizować szkolenia i wyjazdy edukacyjne dla siebie i kolegów. 

Z czasem Koło stało sie oficjalną organizacją i trwale wpisało się w życie Instytutu Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej.

Kontakt

Odezwij się do nas

na Facebooku

lub

napisz maila

Czym się zajmujemy?

Koło Naukowe Inżynierii środowiska ma zrzeszać studentów Politechniki Poznańskiej zainteresowanych zgłębianiem wiedzy na temat branży sanitarnej poprzez m.in.: 

  • wyjazdy
  • szkolenia
  • wycieczki edukacyjne
  • konferencje
  • wykłady
  • spotkania z projektantami i praktykami związanymi z szeroko pojętą Inżynierią Środowiska
  • szkolenia z zakresy obsługi programów branżowych
  • i inne

Tego jeszcze u nas nie było! 16.04 firma SWECO przedstawi nam ideę certyfikacji BREEAM oraz przeprowadzi warsztaty pokazowe z modelowania energetycznego w programie IES VE!

 

 

Wydarzenie odbędzie się 16.04 o 18:00 w sali 402 CM.

Liczba miejsc ograniczona!

 

Plan spotkania:

1) Ogólne przedstawienie certyfikacji BREEAM - 30 minut

2) Modelowanie energetyczne – warsztaty pokazowe, IES VE – 1,5 godziny

Czym jest certyfikat BREEAM?

Certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny wielokryterialnej budynków w Europie i na świecie. Została stworzona w 1990 roku przez organizację BRE (Building Research Establishment). 

Certyfikaty BREEAM promują zrównoważone budownictwo, a także zdrowe i przyjazne środowisko pracy. Certyfikując budynek w schemacie BREEAM można zredukować koszty eksploatacji oraz stworzyć sprzyjające warunki środowiska wewnętrznego mające duży wpływ na produktywność pracowników. Ponadto międzynarodowy i powszechnie ceniony certyfikat to pozytywny, zielony wizerunek, dodatkowa wartość dla najemców, deweloperów oraz funduszy inwestycyjnych.

Modelowanie energetyczne – warsztaty pokazowe IES VE

W części warsztatowej omówione zostaną najważniejsze funkcje jednego z najpopularniejszych programów służących modelowaniu energetycznemu budynków – IES VE. Zostanie zbudowany model przykładowego budynku na którego podstawie zaprezentowane będą zastosowania modelowania energetycznego w procesie projektowym oraz certyfikacji BREEAM.  Do sporządzonego modeli wprowadzone zostaną parametry projektowe oraz charakterystyka instalacji HVAC, na których podstawie wygenerowane będą dane energetyczne budynku takie, jak zużycie energii pierwotnej, emisja CO2, wskaźniki komfortu cieplnego PMV i PPD oraz zasymulowany zostanie przepływ powietrza.

 

Zgłoszenia na wydarzenie prosimy wysyłać do 14.04.2018 do godziny 23:59 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tytuł: Modelowanie energetyczne

Treść: Imię, Nazwisko, Rok studiów

 

Pierwszeństwo mają osoby, które zgłoszą się do jednego z poniższych zadań:

-napisania krótkiego sprawozdania 

-robienia zdjęć 

Jeśli ktoś chciałby się tym zająć, proszę o zaznaczenie tego w wiadomości.

 

Dołącz również do wydarzenia na Facebooku

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest bycie członkiem KNIŚ. Jeżeli nie jesteś członkiem Koła [Wypełni formularz zgłoszeniowy]

 

 Zapisz się na nasz newsletter