Aktualna edycja DBPiE:

http://www.dbpie.put.poznan.pl

 

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska podjęło się w tym roku realizacji przedsięwzięcia, jakim jest Dzień Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego. Wydarzenie to odbędzie się 6 grudnia bieżącego roku na terenie kampusu Politechniki Poznańskiej.

 

 

 

Pomysł na organizację narodził się, w związku z coraz większym rozwojem tej technologii w Polsce. Paliwa i materiały, które do tej pory były wykorzystywane do ogrzewania budynków powoli się kończą, co jest równoznaczne z podwyższeniem się ich cen. Źródła te nie są niewyczerpalne i w przyszłości może ich zabraknąć, w związku z czym rośnie zapotrzebowanie na budowanie domów oraz obiektów użyteczności publicznej w technologii budownictwa pasywnego, zero-energetycznego lub plus-energetycznego. Dodatkowo, wg nowych przepisów budowlanych, od 2020 roku wszystkie nowo stawiane budynki w Unii Europejskiej będą musiały charakteryzować się niskim zużyciem energii, a w przypadku nieposiadania projektu domu energooszczędnego, inwestor nie uzyska pozwolenia na budowę. Dlatego główną ideą naszego przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wśród społeczeństwa wiedzy na ten temat. 


 

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2010:153:0013:0035:PL:PDF

 

 

Wynika z niej, że od 31 grudnia 2020 r. wszystkie nowe budynki musi cechować niemal zerowe zużycie energii. Nowe budynki zajmowane przez władze publiczne i będące ich własnością powinny spełniać te same kryteria po 31 grudnia 2018 r.

 Przedsięwzięcie, które organizujemy
 jest wydarzeniem otwartym dla ogółu społeczeństwa, w związku z czym posiada charakter naukowy, edukacyjny i informujący. Konferencja, która odbędzie się w tym dniu ma charakter naukowy. Zapraszamy na nią całe środowisko branży energetycznej, związanej z budownictwem energooszczędnym, ale również samorządowców, inwestorów, studentów i wszystkich mieszkańców województwa wielkopolskiego.

 

 


Co będzie na wydarzeniu?

  • KONFERENCJA, na której prelegentami będą przedstawiciele Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego oraz wykładowcy Politechniki Poznańskiej.
  • SEMINARIA prowadzone przez przedstawicieli firm związanych z technologią budownictwa pasywnego i energooszczędnego, na których zostaną omówione szczegółowo poszczególne elementy umożliwiające uzyskanie tego standardu. 
  • WYSTAWY FIRM oraz instytucji, które będą mogły doradzić w kwestii wyboru odpowiednich produktów, opłacalności inwestycji oraz możliwości dofinansowania.
  • KONKURSY i atrakcje, poczynając od quizów, a kończąc na składaniu wodnego kolektora słonecznego.
  • ZABAWY EDUKACYJNE dla dzieci. 
  • LOSOWANIE NAGRÓD wśród uczestników konferencji i seminariów. 


 


Przedsięwzięcie to jest wyjątkowe ze względu na to, iż jest to połączenie konferencji i wystaw firm z imprezą, która jest atrakcyjna dla każdego uczestnika, również dla dzieci. Jest to wydarzenie otwarte i każda osoba będzie miała wstęp wolny.

 

 

Dołącz do naszego wydarzenia na facebooku: 

https://www.facebook.com/events/533287523425967/?source=1

 

 

 

 

Na konferencji pojawią się m.in.:

 

     Dipl. Ing. Günter Schlagowski                                                                      dr inż. Roman Pieprzyk

             Prezes i twórca Polskiego Instytutu                                                         Honorowy Prezydent Ambasadorów

           Budownictwa Pasywnego                                                                          Budownictwa Pasywnego

                                                    i Energii Odnawialnej

                                                                              

 

 

Nasz partner:

 

 

 

Patronat honorowy:

 

 

 

Patronat medialny wydarzenia:

 Zapisz się na nasz newsletter